PSV Soccer School gaat internationaal: ‘Heimwee kregen we niet’

PSV Soccer School gaat internationaal: ‘Heimwee kregen we niet’
4 min

De PSV Soccer School is dé plek voor jonge voetballers om te ervaren hoe het is om in de jeugdopleiding van PSV te spelen. Jonge voetballers van over de hele wereld komen naar Eindhoven om mee te doen. De PSV Soccer School trekt ook de hele wereld over om kinderen voetbaltraining te geven.

“Iedereen kan meedoen”, zegt Max van Oirschot, coördinator voetbalactiviteiten bij PSV. “Het is niet om te scouten, maar voor de lol. Kinderen leren hoe je speelt als een echte PSV’er.” De PSV Soccer School biedt dagclinics, waar je één dag traint als een PSV-speler, maar ook trainingsmodules van tien weken. Op PSV Campus de Herdgang kun je kennismaken met de echte PSV-speelstijl.

Internationaal
Van Oirschot ziet spelers van over de hele wereld naar de PSV Soccer School komen: “Noorwegen, Polen, Tsjechië, Griekenland, Roemenië. Zelfs uit Honduras hadden we een keer een jongen. Sommigen komen hier terwijl ze op vakantie zijn in Nederland, en sommigen reizen speciaal af naar Eindhoven om mee te doen. Ze weten ons altijd te vinden, dat is fantastisch.”

De Soccer School trok deze zomer naar de Nederlandse Antillen De Soccer School trok deze zomer naar de Nederlandse Antillen

Aruba en Curaçao
Afgelopen zomer zijn trainers van de PSV Soccer School naar de Nederlandse Antillen gegaan om te trainen met jonge talenten in Aruba en Curaçao. “Als partijen ons benaderen met een concreet voorstel zijn we altijd bereid om te kijken of we de PSV Soccer School in het buitenland kunnen organiseren, nu was dat gelukt”, zegt Van Oirschot. “Rond de honderd kinderen deden mee en we leverden ook materiaal en kleding. Dus nu lopen een aantal kinderen op deze eilanden rond in PSV-shirtjes. Dat is hartstikke leuk voor ons natuurlijk.”

Warm Welkom
Maarten Brugmans is trainer bij de PSV Soccer School en was meegereisd naar Aruba. Een ontzettend dankbare ervaring zegt hij zelf: “We werden ontzettend hartelijk ontvangen. Er stond een huurauto voor ons klaar en een appartement op een resort. Ze waren blij dat wij er waren. We kregen een ontzettend warm welkom” Op Aruba deden kinderen mee aan een vierdaagse training bij de PSV Soccer School. Elke dag werd er getraind op verschillende voetbaldisciplines. Voor Brugmans was het een uitdaging: “Je werkt hier toch in andere omstandigheden dan in Nederland. Met name de temperatuur is iets waar we ons op aan moeten passen.”

Denzel Dumfries
“Het kan moeilijk zijn voor de kinderen, maar dat is niet erg. Daar leren ze heel veel van. Het is vooral een leuke ervaring”, vertelt Brugmans. Niet alleen de kinderen leerden veel, ook de trainers staken er nog wat van op: “Op de laatste dag zijn we ook samen gaan zitten met trainers uit Aruba. Wij hebben ze dingen geleerd over de trainingsstijl van PSV en de visie van het Nederlandse voetbal. Zelf hebben we ook ontzettend veel geleerd van de ervaring. Dus al met al was het voor iedereen leerzaam.” PSV-speler Denzel Dumfries komt ook oorspronkelijk uit Aruba. “Denzel had een filmpje ingesproken voor de kinderen, dat was heel leuk. Je merkt echt dat de mensen hier en met name de kinderen heel dankbaar zijn voor wat je doet. Dat is het mooiste van allemaal.”

Toekomst
De PSV Soccer School reist niet alleen de wereld af, volgens Van Oirschot is er in Nederland ook nog veel te bereiken: “We krijgen veel verzoeken uit het buitenland, maar we willen ook in ons eigen land verder kijken. In provincies als Zeeland en Limburg zijn nog veel jonge voetballers en PSV-fans te bereiken. We willen wel vaker structureel naar het buitenland en we zijn aan het onderzoeken hoe we dit het beste kunnen aanpakken.”

Zelf de PSV Soccer School ontdekken? Klik hier.

Voormalig PSV-speler André Ooijer bracht ook een bezoek Voormalig PSV-speler André Ooijer bracht ook een bezoek