Phillip Cocu wil Ajax-uit goed vervolg geven

Phillip Cocu wil Ajax-uit goed vervolg geven
3 min

Na het interlandvoetbal hervat PSV de Eredivisie zaterdagavond met een thuisduel tegen Excelsior. Na de zege op Ajax bedraagt de achterstand van de ploeg van Phillip Cocu nog twee punten op de Amsterdamse koploper en bij een zege op Excelsior staat PSV mogelijk zaterdag al bovenaan. Trainer Phillip Cocu blikt vooruit.

Cocu wil reeks neerzetten
Op het moment dat PSV zaterdag aantreedt tegen Excelsior ontmoeten de nummers een en drie van de Eredivisie, Ajax en Heracles Almelo, elkaar op het kunstgras waar PSV eerder dit seizoen verloor. Mocht dat duel in een gelijkspel eindigen dan is PSV voor in ieder geval voor een dag (mede)koploper. “Voor ons is het zaterdag een belangrijke wedstrijd. Het is belangrijk een goed vervolg aan Ajax-uit te geven, anders heeft die zege weinig waarde gehad”, waakt Cocu voor onderschatting. “Wij moeten zeker in de thuiswedstrijden altijd drie punten pakken, maar vooral continuïteit in de wedstrijden laten zien. Een reeks overwinningen neerzetten. Er komt tot november een belangrijke periode met veel wedstrijden aan. Die willen we natuurlijk op een goede manier doorkomen.”

Luuk de Jong hersteld, Willems nog afwezig
Goed nieuws voor PSV is dat topscorer en aanvoerder Luuk de Jong zich tegen Excelsior weer bij de wedstrijdselectie voegt. De aanvaller doorstond de afsluitende training vrijdag en is fit volgens Cocu. “Hij is inzetbaar”, was de korte reactie van de hoofdtrainer. Jetro Willems is er in tegenstelling tot Luuk de Jong nog niet bij, zo vertelde Cocu. De linksback is na een val op zijn knie tijdens de training van donderdag nog niet fit genoeg om wedstrijdminuten te maken. De schade lijkt mee te vallen, maar deelname aan een duel is nog te vroeg. Ook de UEFA Champions League-wedstrijd tegen VfL Wolfsburg komt waarschijnlijk nog te vroeg voor Willems. “We gaan intern evalueren wanneer hij zijn rentree zal maken. Ik wil daarbij nog niet te ver op de zaken vooruit lopen, maar Wolfsburg uit komt hoogstwaarschijnlijk nog iets te vroeg voor hem.” Maxime Lestienne zit eveneens nog niet bij de selectie. De Belg, die kort geleden zijn moeder verloor, is morgenavond wel aanwezig als toeschouwer bij de wedstrijd.