PSV speelde tot nu toe dertien thuiswedstrijden in competitieverband tegen PEC Zwolle. De laatste acht edities zijn voor PSV redelijk succesvol: zeven keer winst en dus die nederlaag van vorig seizoen en een doelsaldo van 30 voor en negen tegen. Lees hier alles feiten en weetjes!
PSV speelde tot nu toe dertien thuiswedstrijden in competitieverband tegen PEC Zwolle. De laatste acht edities zijn voor PSV redelijk succesvol: zeven keer winst en dus die nederlaag van vorig seizoen en een doelsaldo van 30 voor en negen tegen. Lees hier alles feiten en weetjes!
Vorig seizoen verloor PSV in eigen huis met PEC Zwolle.
Vorig seizoen
Vorig seizoen verloor PSV het thuisduel van PEC Zwolle met 1-3. Het was het eerste duel na de winterstop. Fred Benson (2) en Wiljan Pluim scoorden voor de bezoekers. Tim Matavz maakte er vlak voor rust nog wel 1-1 van. In dat duel kreeg Erik Pieters, een kleine twintig minuten na rust, rood van scheidsrechter Dennis Higler. Op weg naar de kleedkamer verwondde Pieters zichzelf nadat hij door een ruit had geslagen. Art Langeler, het huidige Hoofd Jeugdopleiding van PSV, zat destijds als coach op de bank bij de Zwollenaren. PSV speelde vorig seizoen drie keer tegen PEC Zwolle. Twee keer in competitieverband en in de halve finale van het toernooi om de KNVB beker. In Zwolle won PSV het bekerduel met 0-3 door drie goals van Jürgen Locadia.
In februari 2003 won PSV in eigen huis met 6-0 van FC Zwolle.
Grootste zege in 2003
De voorlaatste keer dat PSV en, toen nog, FC Zwolle elkaar in competitieverband in het Philips Stadion troffen, was in het seizoen 2003-2004. Op 28 januari 2004 won PSV met 5-1 door doelpunten van Jurgen Colin, John de Jong, Jan Vennegoor of Hesselink (2) en Johan Vonlanthen. André de Ridder scoorde namens FC Zwolle, waar de huidige doelman Diederik Boer ook toen al het doel verdedigde. De grootste thuiszege op FC Zwolle boekte PSV in het seizoen 2002-2003. Op 15 februari 2003 scoorden Jan Vennegoor of Hesselink, Mateja Kezman (3), Arjen Robben en Mark van Bommel en werd er met 6-0 gewonnen. PSV en PEC Zwolle deelden de koppositie dit seizoen in speelronde drie. Beide ploegen hadden toen nog de volle winst na drie wedstrijden. Op dit moment wordt plek vier gedeeld. Zowel PSV als PEC wonnen vijf keer, speelden drie keer gelijk en verloren drie keer. Alleen het doelsaldo is licht in het voordeel van PSV.
Memphis is naar aanleiding van zijn rode kaart vanavond geschorst.
Memphis Depay geschorst
Tim Matavz staat, na zijn doelpunt tegen Roda JC Kerkrade afgelopen weekend, op vierentwintig competitiedoelpunten voor PSV. Jeffrey Bruma is de enige speler in de huidige selectie van PSV die dit seizoen in ieder eredivisieduel in actie kwam en ook ieder duel tot het einde meespeelde. Van de huidige selectie spelers wisten alleen Adam Maher, Tim Matavz en Florian Jozefzoon al eens tegen PEC Zwolle te scoren. Alle drie deden dit één keer en alleen Matavz deed dit in het shirt van PSV. Memphis Depay mist het duel met PEC Zwolle vanwege een schorsing. Depay kreeg twee keer geel en dus rood tegen Roda JC Kerkrade. Voor Luciano Narsingh kan het duel met PEC Zwolle extra bijzonder worden. Niet alleen is zijn rentree in het eerste elftal in competitieverband aanstaande, maar zijn oudere broer Furdjel is een van de aanvallers van de Zwollenaren. In de selectie van PEC Zwolle zitten drie spelers met een PSV-verleden. Rochdi Achenteh en Bart van Hintum speelden in de jeugd bij PSV. Van Hintum kan tegen PSV zijn 199e duel in het Nederlandse Betaalde Voetbal gaan spelen. Stef Nijland speelde in totaal achttien eredivisieduels voor PSV waarin hij één keer wist te scoren.