Docu’s PSV 100 jaar bij Omroep Brabant

Docu’s PSV 100 jaar bij Omroep Brabant
2 min
PSV1

De serie van in totaal twaalf documentaires van PSV TV over 100 jaar PSV, is vanaf aanstaande donderdag ook te zien op Omroep Brabant. In elke documentaire, iedere week op donderdag, wordt een deel van de historie van PSV belicht. In de eerste aflevering is er aandacht voor ‘Mister PSV’ Willy van der Kuijlen.

Van der Kuijlen, topscorer aller tijden, praat openhartig over zijn carrière bij PSV, over de voor hem verborgen belangstelling van Real Madrid in 1978 en over de in zijn ogen mooiste goal. Oud-trainers Kees Rijvers en Jan Reker komen aan het woord, evenals oud-ploeggenoten Huub Stevens en Harry Lubse. Herinneringen worden afgewisseld met beelden van toen. Het slotakkoord van de eerste documentaire is voor Willy’s kleinzoon Mitchel, die in de D1 van Helmond Sport speelt: “Mijn opa was de beste. De beste speler die ooit bij PSV heeft gespeeld!”

Grote PSV'ers aan het woord
In de documentaires wordt telkens een deel uit de historie van PSV belicht. Coen Dillen, bekend vanwege zijn vele doelpunten, is het gezicht van de club in de jaren 50. Hoe was het in die tijd, en is er ooit nog een voetballer ook maar in de buurt van Coen Dillen gekomen? Met de vedetten van 1963 wordt teruggekeken op het grote succes: voor het eerst in het clubbestaan landskampioen in het betaald voetbal. Uiteraard mag ook Romário niet ontbreken. De Super Cup en de dubbel werden in zijn tijd gewonnen, tevens speelde PSV in 1989 met Romario de finale om de Wereldbeker tegen het Uruguayaanse Nacional. Op 29 april 2007 won PSV de meest krankzinnige landstitel ooit. Doelpuntenmaker Phillip Cocu, tv-commentator Koert Westerman, Vitesse-coach Aad de Mos en een aantal anderen kijken terug naar die ene speeldag in de Eredivisie. Zo maar een greep uit de vele verhalen die verteld worden over 100 jaar PSV. Om de rijke geschiedenis van de club te borgen en verhalen niet verloren te laten gaan.