Niek Schiks werd dit weekend de zesde speler uit PSV Academy die zijn debuut maakte voor de hoofdmacht. De 22-jarige doelman zit al 14 jaar voor PSV, en dus was het een emotioneel moment voor de meevoetballende keeper, die na afloop een Frederik ontving.
In 2024 stelde Niek zich al voor aan het publiek in de rubriek Spelersprofiel.
Met zijn debuut is Schiks de eerste doelman uit de PSV Academy in dertien jaar tijd die zijn officiële minuten maakte voor het eerste elftal. Op 30 oktober 2013 ging Nigel Bertrams hem voor, toen hij onder trainer Phillip Cocu debuteerde. Destijds maakte Niek net een jaar deel uit van de jeugdopleiding van PSV, toen nog als veldspeler.
De kans is groot dat Schiks vrijdagavond opnieuw onder de lat staat tijdens de uitwedstrijd tegen FC Volendam. Zowel Matěj Kovář als Nick Olij zijn momenteel geblesseerd.
Zesde debutant
Schiks is na Noah Fernandez, Joël van den Berg, Tay Abed, Nicolas Verkooijen en Fabian Merién de zesde jeugdspeler die zijn debuut maakt voor de PSV-hoofdmacht.