Baumgartl en Gakpo willen beter, Mauro enthousiast

Baumgartl en Gakpo willen beter, Mauro enthousiast
6 min
PSV1

PSV is altijd onderwerp van gesprek. In PSV in the Picture lees je externe berichten over spelers, speelsters, de club en de supporters.

PSV’ers geloven in nieuwe kansen
Traditiegetrouw volgt Rik Elfrink namens het Eindhovens Dagblad PSV op de voet tijdens trainingskampen. Vanaf de rand van het trainingsveld deelde hij zijn inzichten en sprak hij onder meer met Mauro Junior, Timo Baumgartl en Chris Gloster over hun kansen op speeltijd richting komend seizoen. Met name Mauro, teruggekeerd van een succesvol jaar bij Heracles Almelo is enthousiast.

Mauro: ‘Dit is mijn type spel’
“Dit is mijn type spel en ik kan hierin excelleren”, zegt de Braziliaan in Duitsland tegen het Eindhovens Dagblad. De nieuwe situatie maakt iedereen nieuwsgierig. Met Roger Schmidt heeft Mauro te maken met een trainer wiens handschrift heel duidelijk op het veld te zien is en waarin pressing altijd met een hoofdletter P is geschreven. Kan hij PSV verder helpen? “Ik kan op meerdere plaatsen staan en de keuze is aan de coach. Het is goed dat ik en een aantal andere jonge spelers een tijdje ergens anders is geweest. We hebben nu veel meer Eredivisie-ervaring en dat is ook nodig om bij PSV succesvol te zijn. Ik doe mijn best om een kans af te dwingen, zoals ik dat vroeger ook altijd heb gedaan.”

Baumgartl dankbaar voor De Jongs luisterend oor
Timo Baumgartl blikte op verzoek nog eenmaal terug op zijn eerste jaar bij PSV. Een seizoen dat voor hem sterk begon, maar van de regen in de drup belandde na wisselingen in het elftal. “Ik heb destijds naar de trainers uitgesproken dat ik het roteren onbegrijpelijk vond. We waren zo goed begonnen, ik heb het nooit gesnapt. Binnen spreek ik dit soort dingen gewoon uit, recht in iemands gezicht. Zo zit ik in elkaar”, zegt Baumgartl, die het volgens het ED moeilijk vond om daarna een frisse start te maken. “Ik heb niet alleen met de trainers gesproken over de verslechterde situatie, maar ook met John de Jong. Ik ben hem dankbaar voor zijn luisterend oor in een moeilijke tijd. Ook andere nieuwe spelers hebben veel aan hem gehad. De afgelopen periode heeft de club duidelijk geïnvesteerd in een nieuw plan en grote namen uit het Duitse voetbal aangetrokken. Ik ben heel positief over de nieuwe start en de manier van trainen, maar we hebben nog veel werk te verzetten om uit te komen waar we willen staan.”

Gloster verrast ‘maar wil zich waarmaken’  
Eén van de nieuwe gezichten in de PSV-selectie deze dagen is die van Chris Gloster. De 20-jarige Amerikaanse linksback kreeg vorige week te horen dat hij zijn kwaliteiten in Duitsland mag presenteren aan de staf van PSV. “Om eerlijk te zijn was ik best wel verrast. Ik had al een paar keer meegetraind met de A-ploeg, maar was niet zeker van mijn zaak”, zegt hij in het ED. “Mijn doel is altijd geweest om in Europa te slagen en ik krijg nu de kans bij een grote club.”

Gakpo wil veel beter: ‘Vorig jaar een 6’je’
Namens Voetbal International is Stef de Bont in Duitsland en hij sprak daar met Cody Gakpo. De Eindhovense buitenspeler beleefde vorig seizoen zijn definitieve doorbraak in het eerste van PSV, maar wil veel meer. “Vorig jaar geef ik een 6’je. Het moet beter, constanter. Ik wil toch de top halen?”, zegt hij in VI. Evenals veel van zijn ploeggenoten is Gakpo enthousiast over de nieuwe hoofdcoach van PSV. “Iedereen weet inmiddels wel dat Schmidt van hoog druk zetten houdt en dat we bij balverlies snel moeten omschakelen. Daar is zeker al op getraind. Daarnaast hebben we al een paar verschillende formaties doorgesproken. Wat ik ervan denk? Ik ben erg positief. Ik denk dat dit voetbal mij wel ligt. Het is snel, aanvallend. Sowieso is de sfeer heel positief. Een nieuw jaar met een nieuwe trainer. Iedereen heeft er weer zin in. Vorig seizoen, wat toch een grote teleurstelling was, hebben we nu echt afgesloten. Het voelt als een nieuwe start.”

Podcast met Financieel Manager Jaap van Baar: PSV is ook MKB
Tot slot keren we nog even terug naar Eindhoven. Financieel Manager Jaap van Baar gaf daar afgelopen week een interessant inkijkje in de economische positie van PSV. Want iedereen kent PSV als voetbalclub, maar in de Spod On-podcast van Financieel Management legt Van Baar uit dat PSV veel meer is. “Met onze 250 fte, de flexibele en vrijwillige schil niet meegerekend, zijn we een middelgroot bedrijf. Van de ongeveer 350 personen in vaste dienst is ongeveer een derde speler of speelster, een derde trainende of medische staf en het overige deel is verantwoordelijk voor de organisatie en verkoop”, begint Van Baar zijn inkijkje.

“De trainer wil altijd het beste team, ik ben er om de financiële kaders en afspraken te waarborgen. We kunnen niet alles, ook onze portemonnee is een keer leeg.” En dat ging volgens Van Baar dubbel zo hard toen Corona toesloeg. "Het ene moment liep alles op rolletjes, het andere moment was het half maart 2020 en vielen zowat alle inkomsten weg. We werden hier in brandhaard Brabant aardig overvallen door de impact en snelheid die met het coronavirus gepaard gingen. Waar we eerst nog dachten dat het een paar weken zou duren, bleek al snel dat een langere adem vereist was. Alles wat we op dag één bespraken, was op dag twee weer achterhaald.”

Jaap van Baar: 'We weten ook nog niet wat voor impact de lagere bankrekening van clubs straks heeft op contractverleningen en transfersommen' Jaap van Baar: 'We weten ook nog niet wat voor impact de lagere bankrekening van clubs straks heeft op contractverleningen en transfersommen'