PSV Vrouwen heeft de eerste ontmoeting met HERA United overtuigend gewonnen. De ploeg scoorde zowel voor als na rust tweemaal en kwam defensief – afgezien van blessureleed – nauwelijks in de problemen.
De verdediging van HERA had het zondag lastig met Lore Jacobs. De Belgische aanvalster, vanaf rechts opgesteld maar vaak naar binnen trekkend, zorgde voor veel gevaar. In de 22e minuut opende zij de score met een geplaatst schot. Drie minuten later was het opnieuw raak: Riola Xhemaili rondde een fraaie pass van Louize Haentjens doeltreffend af. Louize, die een week eerder debuteerde, was vroeg ingevallen voor de geblesseerd uitgevallen Anissa Chibani. Voor Riola was het al haar vierde competitietreffer van het seizoen.
De twee snelle goals dwongen HERA-coach Ed Engelkes tot ingrijpen. Met twee wissels na een half uur probeerde hij het tij te keren, maar zonder resultaat. In de 60e minuut kopte Sisca Folkertsma raak uit een corner. Kort daarna was Chimera Ripa dicht bij de vierde treffer toen zij de bal subtiel over de keepster stiftte; haar inzet belandde echter op de onderkant van de lat. Uiteindelijk was het invaller Liz Rijsbergen die de eindstand op 4-0 bepaalde. Na een indrukwekkende solo vanaf eigen helft schoot ze de bal onhoudbaar in de kruising.
In de tweede helft maakten Merle Touw en Aniek Janssen hun debuut voor de hoofdmacht. De talenten uit de eigen jeugd ontvingen daarmee ook De Frederik.
Scoreverloop
22’ - Jacobs 1-0
25’ - Xhemaili 2-0
60’ - Folkertsma 3-0
72’ - Rijsbergen 4-0
Opstelling
Evrard, Chibani (Haentjens), Frijns, Folkertsma (Touw), Bross (Rijsbergen); Strik, Lacroix, Nijstad; Jacobs, Xhemaili, Ripa (Janssen).