PSV Vrouwen ontvangt zaterdag koploper FC Twente voor een echte topper in de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie. Beide ploegen bleven in de eerste speelrondes ongeslagen en bewezen daarmee hun vorm. Eerdere ontmoetingen tonen aan dat de teams elkaar weinig ontlopen, waardoor alles op Stadion De Herdgang wijst op een spannend duel. Lore Jacobs kijkt uit naar deze topper.
PSV Vrouwen en FC Twente troffen elkaar al negentien keer eerder en zaterdag staat de 20e ontmoeting op het programma. Van die eerdere duels won PSV zeven keer, verloor het acht keer en eindigde het viermaal in een gelijkspel. Het doelsaldo spreekt licht in het voordeel van de Tukkers: PSV scoorde 27 keer, maar kreeg er 33 tegen. In de laatste drie confrontaties in Eindhoven wist PSV Vrouwen bovendien geen overwinning te boeken. In januari 2023 ging het met 0-3 onderuit, in november volgde een nipte 1-2 nederlaag en in februari dit jaar bleef het bij een puntendeling.
De jonge Lore Jacobs speelde tot nu toe nog in alle acht wedstrijden van PSV Vrouwen dit seizoen. Daarin speelde ze een rol met twee doelpunten en één assist, inclusief de Europese wedstrijden. De Belgische aanvalster is nog maar twintig, maar toont al veel veerkracht in de wedstrijden die ze speelt.
Vol vertrouwen richting topper
Lore kijkt met veel vertrouwen uit naar de ontmoeting met FC Twente. “Het wordt een zware wedstrijd, maar dat maakt het juist leuk”, zegt ze. PSV Vrouwen is sterk aan het seizoen begonnen en de speelsters voelen dat ze in goede vorm verkeren. Voor Lore draait het zaterdag om scherp blijven vanaf het eerste fluitsignaal en alle kansen benutten. “We willen laten zien wat we kunnen en ons spel blijven spelen, ongeacht de tegenstander”, benadrukt ze.
Kracht in het collectief
De eerdere ontmoetingen met FC Twente zorgen voor extra motivatie. Lore erkent dat de Tukkers een geduchte tegenstander zijn: fysiek sterk en tactisch slim. “We hebben de laatste drie wedstrijden niet gewonnen, dus het is tijd om dat recht te zetten,” zegt ze. Daarbij benadrukt ze de sterkte van het huidige PSV-team: “Kijk naar vorige week: vier doelpunten en vier verschillende doelpuntenmakers. Dat laat zien dat we een goede kwaliteit in doelpuntenmakers hebben.”
Op eigen spel vertrouwen
Ondanks de uitdaging blijft Lore realistisch en gefocust op het teamspel. “Als we geconcentreerd blijven en ons eigen spel uitvoeren, liggen de kansen bij ons,” aldus Lore.De ploeg wil zaterdag laten zien dat ze de laatste confrontaties achter zich kunnen laten en vol voor het resultaat gaan.