PSV Vrouwen heeft met 4-1 van Ajax gewonnen. Het duel Op de Toekomst kende weinig spanning, want het team van Kasper Kurland stond na 45 minuten al met 3-0 voor.
Op voorhand stond Ajax vijf punten boven PSV. Dat gat op de ranglijst vertaalde zich niet door naar het veld. Dat bewees Lore Jacobs in de zesde minuut door de score te openen. Daar ging goed voorbereidend werk aan vooraf: Chimera Ripa passeerde haar directe tegenstander en bereikte de Belgische aanvalster met een scherpe voorzet. Liz Rijsbergen kreeg daarna twee kansen om de voorsprong verdubbelen, maar de ene keer trof ze de keepster en het andere maal stond een verdedigster in de weg.
Zelf scoren deed Liz dus nog niet, maar iemand anders in stelling brengen wel: in de 18e minuut bereikte Shanice van de Sanden na zo’n typische Rijsbergen-actie. Shanice kon eenvoudig binnentikken. En zo kwamen alle aanvalsters al in het stuk voor. Hoewel het duel daarna een stuk gelijkwaardiger werd, kwam PSV alsnog op 0-3. In de 39e minuut maakte Xanne Kip, speelster van Ajax, een eigen doelpunt uit een vrije trap.
De meeste mensen op Sportpark De Toekomst hoopten waarschijnlijk op een hele andere tweede helft, maar dat werd het niet. In de 52e minuut maakt Liz er 4-0 van na een mooie hakassist van Lore. Daarna deed Ajax wat terug vanaf de penaltystip, maar een storm kwam er nooit. PSV kreeg zelfs de grootste kansen op de zesde treffer van de middag. Vooral Sisca Folkertsma was dichtbij met een volley. PSV speelde het duel vakkundig uit en zo slonk de achterstand op Ajax naar twee punten.
Scoreverloop
6’ – Jacobs 0-1
18’ – Van de Sanden 0-2
39’ – Kip (ED) 0-3
52’ – Rijsbergen 0-4
62’ – Spitse 1-4
Opstelling
Evrard, Bross, Folkertsma, Hendriks, Thrige (Rutgers); Renfurm, Cayman, Ripa (Lacroix); Rijsbergen (Hickelsberger), Jacobs, Van de Sanden (Altena).