UWEC | Speciaal Europees duel voor Sara Thrige

UWEC | Speciaal Europees duel voor Sara Thrige
3 min
PSV1

PSV Vrouwen treft woensdagavond Fortuna Hjørring in de tweede voorronde van de UEFA Women’s Europa Cup. Er wordt afgetrapt om 19:00 in TenCate Stadion De Herdgang. Sara Thrige heeft een glorieus verleden bij de Deense voetbalclub en blikt alvast vooruit op de wedstrijd.

Inmiddels is Sara al sinds begin 2024 een vaste waarde bij PSV Vrouwen, maar ze kent ook een rijke historie bij de tegenstander van woensdag. Ze heeft vier jaar bij Fortuna Hjørring gespeeld, waarin ze twee keer de competitie en een keer de Deense beker won. Voor Sara was het dan ook een mooi moment toen ze hoorde dat ze tegen haar oude club komt te staan. “Het was voor mij al bijzonder om tegen HB Køge te spelen, maar deze loting voelt natuurlijk nóg specialer.”   

Knop omzetten 
Afgelopen weekend kende PSV Vrouwen geen goede generale repetitie, maar voor Sara verandert dat niks aan hoe ze deze wedstrijd ingaat. “We moeten door. Na de wedstrijd hebben we een teambespreking gehad en nu zijn we extra gemotiveerd het tegendeel te bewijzen. We hebben weer goed getraind en weten wat we beter moeten doen. Het is focussen op deze wedstrijd.” 

Thuiskomen 
Ondanks dat Fortuna Hjørring eerst naar Eindhoven komt, kijkt Sara al uit naar de uitwedstrijd volgende week. “De wedstrijd in Denemarken gaat denk ik heel anders voelen. Wanneer ik normaal gesproken naar huis vlieg, naar mijn familie, dan pak ik hetzelfde vliegtuig als we volgende week pakken. Ik denk dat het wel speciaal gaat zijn om daar het stadion weer in te stappen. Toen ik daar vier jaar voetbalde was dat echt mijn thuis. Ik heb daar een speciale tijd gehad en het zal dus leuk zijn er weer terug te komen.” 

Deens toeval 
Het is de tweede keer in deze seizoensstart dat PSV een Deense club loot. Dat is niet alleen speciaal voor Sara, maar ook voor haar mede-Denen: teamgenote Josefine Funch en trainer Kasper Kurland. “We keken elkaar nog met zijn drieën aan van, wat is de kans dat we nu wéér een Deense club treffen? Het is echt bizar.” 

PSV zal een tweeluik spelen tegen de Fortuna Hjørring, maar voor Sara staat de focus nu volledig op het winnen morgenavond. “We willen deze wedstrijd gewoon winnen. Tuurlijk hou je in je achterhoofd dat je hierna nog een wedstrijd hebt en dat het na morgen nog niet is gedaan. Voor nu maakt dat alleen niks uit, we moeten de wedstrijd gewoon winnen.”