Na een bewogen weekend waarin PSV een klinkende zege op Feyenoord boekte en hoofdtrainer Peter Bosz zijn contract verlengde, wacht morgen een nieuwe uitdaging. PSV ontvangt sc Heerenveen in de kwartfinale van de Eurojackpot KNVB Beker. De hoofdtrainer merkt dat het bekertoernooi steeds belangrijk wordt in Nederland.
Wanneer vind je dat je het seizoen als onvergetelijk kan bestempelen?
“Wanneer we onze doelen aan het einde van het seizoen hebben behaald met het voetbal dat we willen spelen. Ik denk dat we het grootste gedeelte goed voetbal hebben gespeeld, we willen nu goed blijven voetballen en willen dat ontwikkelen. We hebben een prijs binnengehaald en kunnen er nog twee binnenhalen, ik vind dat we daar vol voor moeten gaan.”
Hoe belangrijk is de beker voor jou?
“Wij willen heel graag alles winnen wat we kunnen winnen, dat is in de UEFA Champions League niet gelukt, daar hebben we helaas niet kunnen ‘overwinteren’. Maar we hebben wel goed voetbal laten zien. We gaan alles doen om de beker en het kampioenschap binnen te halen en dat begint morgen.”
PSV staat na 21 speelrondes al zeventien punten voor op de nummer twee. Is het wenselijk dat jullie zo vroeg zo’n voorsprong hebben?
“Dat is in voetbal heel moeilijk en in topvoetbal het aller moeilijkste maar ook het belangrijkste. Dat we goed kunnen voetballen en goede voetballers hebben, dat weten we. Maar dat we elke week weer goed weten te presteren maakt het uitzonderlijk. Ik vind het knap van mijn spelers dat we nu elke week maximaal presteren en constant zijn.”
Heerenveen schakelde eerder dit toernooi Feyenoord uit. Hoe kijk je naar die ploeg?
“Ik vind dat ze een frisse ploeg hebben. We hebben er zelf tegen gespeeld, we speelden een goede wedstrijd maar moesten toch vol aan de bak. Ze willen van achteruit opbouwen en lijken op dat gebied op ons. Ze hebben in De Kuip van Feyenoord gewonnen en wisten hen een paar dagen later thuis in de competitie ook te verslaan. Dat zegt veel over de kwaliteit van die ploeg.”
Heeft Obispo dit seizoen een volgende stap gezet?
“Ja, dat vind ik zeker. Sinds hij geselecteerd is voor Curaçao zie ik dat er bij hem een vonkje is overgeslagen. Sinds ik hier ben, heeft hij mij altijd geholpen als hij inviel. Hij traint goed en dat geeft mij het vertrouwen om hem op te stellen. Als ik zie hoe hij ook nu weer tegen Feyenoord speelde vind ik dat echt goed.”
Afgelopen twee jaar slaagde PSV er niet in om de beker te winnen. Zorgt dit voor extra druk?
“Ik kijk daar niet naar, ik wil dit toernooi gewoon graag winnen. Ik vind de beker wel degelijk een prijs, vroeger al en nu nog steeds. In Nederland is in de loop der jaren iets veranderd, de KNVB heeft het goed gedaan. Met Heracles heb ik voorheen ook al een finale tegen PSV mogen spelen. Ik merk dat de beker echt leeft in Nederland."