Nabeschouwing | Guus Til nadert bijzondere mijlpaal

Nabeschouwing | Guus Til nadert bijzondere mijlpaal
2 min
PSV1

Tijdens de topper tegen Feyenoord heeft Guus Til een belangrijke stap gezet richting een bijzondere mijlpaal. De raumdeuter maakte namelijk zijn 49e goal eredivisiegoal voor PSV. Luuk de Jong was in 2016 de laatste die de 50 haalde.

Guus Til maakte zondagmiddag zijn zesde doelpunt in de VriendenLoterij Eredivisie dit seizoen. Daarmee staat hij momenteel op 49 doelpunten namens PSV in de competitie. De laatste speler die minstens 50 competitiegoals voor PSV scoorde, was Luuk de Jong in 2016. Daarmee is Til dus dicht bij een grote mijlpaal. Met zijn zes treffers is hij de topscorer binnen het elftal en staat hij op een gedeelde tweede plek in de VriendenLoterij Eredivisie. 

De middenvelder annex aanvaller is uberhaupt op dreef. Tegen FC Porto scoorde hij ook en tegen ADO gaf hij de assist. Sinds zijn komst in 2022 speelde Guus 189 wedstrijden. Daarin scoorde hij 60 keer en gaf hij 36 assists.

Stand
Door de resultaten van dit weekend zit de eredivisietop ontzettend dicht bij elkaar. Sterker nog, het is pas de derde keer deze eeuw dat na tien wedstrijden de top vijf zó dicht bij elkaar zit. Eerder gebeurde dat in 2008-2009 en 2013-2014. Feyenoord staat op 24 punten, Ajax op 21 en PSV, AZ en FC Twente op 20.  
 
Kansen voor PSV waren er zeker, want het team kwam tot negentien schoten en noteerde xG 1.92. Feyenoord kwam tot dertien schoten, met xG 1.19. Ook in balbezit was PSV het dominantere team (52%).  

Mikkel Bro Hansen maakte uit bij Porto zijn PSV 1-debuut. Gistermiddag volgde zijn debuut in het Philips Stadion. De jonge Deen kwam deze zomer naar Eindhoven.