DAF-man Toon Brusselers

DAF-man Toon Brusselers
2 min

Aftellend naar het jubileum verschijnt elke dag in het Eindhovens Dagblad een portret van een bijzondere PSV’er. Vandaag: Toon Brusselers. Lees hier zijn portret in de ‘Eregalerij’ van PSV. Als je de papieren krant scant met Layar komt de foto tot leven via een clip van PSV TV, die je uiteraard hier op PSV.nl ook kunt bekijken.

Op elftalfoto’s steekt hij overal bovenuit. De bijna twee meter grote Toon Brusselers is een belangrijke speler die maar zelden echt op de voorgrond staat. Hij leert voetballen bij het Gestelse UVO, Uit Vrienden Ontstaan. Brusselers zou nu een ‘multifunctionele’ speler heten. Eentje die overal in het elftal past. Hij is een speler die zelden opvalt, maar die je mist als hij er niet bij is. Hij wordt later vaak vergeleken met Phillip Cocu. Brusselers debuteert als 18-jarige met kanonnen als Coen Dillen en Piet Fransen om zich heen. Dat gaat niet meteen goed maar als zijn medespelers zien hoe goed en nuttig hij zich beweegt in het elftal, is de vrede gauw getekend.

Autotechniek
Brusselers komt uit een Philips- en PSV-nest, oom Wim is leider bij PSV en oom Jo speler. Hij wordt geboren in België waar vader voor Philips werkt. Zelf gaat hij voor Philips in Londen aan de slag en vliegt dan iedere vrijdag naar Nederland voor zijn wedstrijden met PSV. Hij wil niet afhankelijk zijn van Philips en gaat aan de slag bij DAF, waar zijn studie autotechniek goed van pas komt. Later wordt Brusselers directeur bij DAF.

Eenmaal kampioen
Met PSV wordt Brusselers in 1963 eenmaal kampioen, speelt vier maal in Oranje (twee doelpunten) en wordt gehuldigd voor zijn 400e en 500e wedstrijd bij de rood-witten. Na zijn lange carrière wordt Brusselers bestuurslid Technische Zaken bij PSV.

<font color="#ff0000"><b>Paspoort</b></font color>
<b>Geboortedatum</b> 7 juli 1933
<b>Geboorteplaats</b> Heverlee (België)
<b>Nationaliteit</b> Nederlandse
<b>Overleden</b> 20 mei 2005
<b>Positie</b> Aanvaller
<b>Bij PSV</b> van 1947 tot en met 1949
en van 1951 tot en met 1965
<b>Aantal competitiewedstrijden</b> 378
<b>Aantal competitiedoelpunten</b> 102