Excelsior - PSV (11-3-2007)
PSV heeft niet kunnen profiteren van het puntverlies dat achtervolger AZ eerder op de zondag opliep. De Eindhovenaren kwamen tegen Excelsior niet verder dan 0-0, daarnaast verloor het verdediger Alex met een vervelende hamstringblessure.
Verdediger Alex verlaat per brancard het veld.
Blessures
In de wetenschap dat de ploeg uit Alkmaar twee punten verloor in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord, trad PSV met een aantal wijzigingen in het elftal aan tegen Excelsior. Gomes, Arouna Koné en Jan Kromkamp ontbraken wegens blessures, Oscar Moens, Alcides en Ibrahim Afellay waren de vervangers. Het was ruim vier en een half jaar geleden dat PSV voor het laatst op Woudestein speelde, dat was de openingswedstrijd van het seizoen 2002-2003 en leverde voor de Eindhovenaren de drie punten op (0-2).
Laag tempo
De eerste helft speelde zich af in een laag tempo. Het was éénrichtingsverkeer naar het doel van Ronald Graafland (62% balbezit voor PSV), maar echt grote mogelijkheden leverde de aanvalsdrang niet op. Na twintig minuten spelen besloot Alcides van afstand te schieten, maar het schot verdween naast het doel. Vlak voor de rust een goede voorzet van Xiang Sun vanaf links, Farfán probeerde het met een halve omhaal maar opnieuw ging de bal naast. Even later raakte Alex geblesseerd, de verdediger greep naar zijn been bij een ogenschijnlijk normale pass. Per brancard moet hij het veld verlaten. Koeman hoefde niet direct te wisselen, Haverkort had inmiddels al afgefloten.
Ibrahim Afellay in duel met Mitchell Piqué.
Geen doelpunten
Met Manuel da Costa en Diego Tardelli als verse krachten begon PSV aan de tweede helft. De ploeg die echter het meest had geleerd van de eerste helft, was de thuisploeg. Excelsior zette vroeger druk en bracht daarmee de formatie van Koeman soms aardig in verlegenheid. Het duurde zeker 25 minuten alvorens de Eindhovenaren aanvallend weer eens van zich lieten spreken. Jefferson Farfán mocht van dichtbij uithalen, maar zijn schot was te zwak. Tardelli had even daarvoor het veld alweer verlaten, ook met een blessure. PSV probeerde het nog wel in het laatste kwartier, maar kon niet tot scoren komen hoewel invaller Mika Väyrynen in blessuretijd nog een keer dichtbij was. De blijft de voorsprong op AZ acht punten en heeft Ajax - met een 4-1 overwinning op FC Twente - weer aansluiting gevonden. Ook de Amsterdammers staan op acht punten van koploper PSV.
© PSV NV
Kaarten
|
Mitchell Piqué
|
|
Bruins
|
|
|
Sun Xiang
|
|
Opstelling
|
Doel
|
Graafland
|
|
Verdediging
|
Van Nieuwstadt
|
|
|
Mitchell Piqué
|
|
|
Henrico Drost
|
|
|
Bandjar
|
|
Middenveld
|
Bruins
|
|
|
Luijckx
|
|
|
Van Dieren
|
|
Aanval
|
Slory
|
|
|
Rojer
|
|
|
Simr
|
|
|
Doel
|
Moens
|
|
Verdediging
|
Fehér
|
|
|
Alcides
|
|
|
Alex
|
|
|
Salcido
|
|
Middenveld
|
Sun Xiang
|
|
|
Afellay
|
|
|
Simons
|
|
|
Cocu
|
|
|
Culina
|
|
Aanval
|
Farfán
|
|
Invallers
|
60
|
Braber (Rojer)
|
|
86
|
Grot (Luijckx)
|
|
|
45
|
Da Costa (Alex)
|
|
46
|
Diego Tardelli (Sun Xiang)
|
|
69
|
Väyrynen (Diego Tardelli)
|
|