Voor deze site heeft u de Macromedia Flash plugin versie 6 (of hoger) nodig.
 

Voor deze site heeft u de Macromedia Flash plugin versie 6 (of hoger) nodig.

PSV weer koploper na 4-1 overwinning

12 februari 2012 17:30
PSV gaat weer aan de leiding in de Eredivisie na een goede thuiszege op De Graafschap. Mertens benutte al vroeg in de wedstrijd een penalty, Toivonen, Matavz en Lens voerden de score nog voor tust met drie prachtige goals op naar 4-0. Na rust nam PSV wat gas terug en scoorde Vermouth voor de de Doetinchemmers de eretreffer.

Dries Mertens zorgde vanaf elf meter voor de 1-0 voorsprong. Dries Mertens zorgde vanaf elf meter voor de 1-0 voorsprong.
PSV

Koploper op doelsaldo

De 33.100 aanwezigen in het Philips Stadion dachten dat de score mogelijk hoger zou oplopen, maar het bleef bij vier treffers voor PSV. Dankzij deze uitstekende overwinning op De Graafschap gaat PSV weer aan de leiding in de Eredivisie. PSV moet de koppositie delen met AZ, dat tot nu toe evenveel punten als PSV verzamelde. Dankzij een beter doelsaldo mag de ploeg van trainer Rutten zich nummer één noemen. Donderdag mag de selectie naar het Turkse Trabzon, waar Trabzonspor wacht als eerste tegenstander in de knock-out fase van de UEFA Europa League.

PSV

Doelpuntenfestijn voor rust

Met Hutchinson voor de geschorste Manolev en opnieuw Labyad voor Wijnaldum begon PSV gretig aan de wedstrijd tegen de Superboeren. Na zeven minuten al kreeg Mertens een strafschop mee en was het de Belg zelf die vanaf elf meter raak schoot: 1-0 voor PSV en nummer vijftien voor Mertens. Het verkeer ging maar één richting op in het Philips Stadion en na een handvol kansen was het Toivonen die de voorsprong na ruim 25 minuten spelen groter maakte. Hij dook goed voor doelman De Winter en kopte raak op aangeven van Lens, 2-0. Het was alweer zijn twaalfde in de competitie dit seizoen. Nog binnen het half uur stond er 3-0 op het bord. Tussen vier man in draaide Matavz om zijn as en haalde goed uit. Vlak voor rust maakte Lens er nog 4-0 van, na een prachtige aanval via Matavz en Strootman. Lens kreeg de bal voor het intikken en maakte zo zijn vijfde van het seizoen. Het was kat en muis in het Philips Stadion, waarbij PSV lijkt af te stevenen op een doelpuntenfestijn.

Aan de 4-0 van Jeremain Lens ging een prachtige aanval vooraf. Aan de 4-0 van Jeremain Lens ging een prachtige aanval vooraf.
PSV

Rustige tweede helft

Na rust nam de ploeg van trainer Fred Rutten wat gas terug. Hoewel het nog altijd de overhand had, was het De Graafschap die uit het niets wat terugdeed. Van dichtbij tikte Gil Vermouth de bal uit een afgeslagen bal na een schot op de paal binnen. In het restant van het duel controleerde PSV zonder al te veel kansen te creëren. De ingevallen Jan Vennegoor of Hesselink was nog het dichtst bij een doelpunt. De Graafschap doelman De Winter en de lat zaten een treffer van de spits echter in de weg. Door de overwinning op De Graafschap klimt PSV weer naar de eerste plaats in de Eredivisie, nadat het deze zaterdag moest afstaan aan AZ. Beide ploegen hebben 45 punten na 21 wedstrijden. PSV heeft echter een beter doelsaldo dan de Alkmaarders. Nummer drie FC Twente volgt op 6 punten.

Doelpunten
8 Mertens
26 Toivonen
29 Matavz
43 Lens
52 Vermouth
Kaarten
Strootman
Saeijs
Sreckovic
Rose
Opstelling
Doel Isaksson
Verdediging Hutchinson
  Derijck
  Marcelo
  Willems
Middenveld Toivonen
  Strootman
  Labyad
Aanval Mertens
  Matavz
  Lens
Doel Yves De Winter
Verdediging Wormgoor
  Fränkel
  Saeijs
  Nalbantoglu
Middenveld Meijer
  Rose
  De Leeuw
Aanval Sreckovic
  Vermouth
  Poepon
Invallers
63 Bouma (Willems)
73 Vennegoor of Hesselink (Matavz)
76 Wuytens (Labyad)
38 Van de Pavert (Saeijs)
67 El Hassnaoui (Vermouth)
73 Breinburg (De Leeuw)


© PSV NV

vorige volgende


PSV Nieuwsarchief
-
Agenda 22 mei 2012

 
 
© PSV NV 2012. Auteursrecht voorbehouden | Privacy verklaring