PSV staat in de halve finales van de KNVB beker. Donderdagavond werd met 3-2 gewonnen van N.E.C. door goals van Mertens, Matavz en Strootman. De ruststand was in het Philips Stadion tevens de eindstand, met vooral veel doelpunten in de laatste minuten van de eerste helft. Later vanavond vindt in het stadion nog de loting plaats.
PSV kwam al vroeg in de wedstrijd op voorsprong via Mertens.
Op drie fronten
PSV voegde zich dus als laatste in het rijtje Heracles Almelo, Heerenveen en AZ; de clubs die zich eerder al plaatsten voor de laatste vier. Het is voor het eerst sinds 2006 dat PSV doordringt tot de halve finales en daarmee doet PSV ook in februari nog mee op drie fronten. De overwinning op N.E.C. was verdiend, al waren er wel fases waarin PSV het zich af en toe moeilijk maakte. De doelstelling werd echter bereikt en daarmee kreeg de avond, waarop de temperatuur tot bijna tien graden onder nul dook, een goed einde.
Veel goals in eerste helft
Met drie wijzigingen in het elftal ten opzichte van vorige week begon PSV goed aan de wedstrijd. Al na vijf minuten opende Mertens de score, toen een afgeslagen vrije trap via Babos voor zijn voeten kwam. De bezoekers zochten na de vroege openingstreffer nadrukkelijk het doel van Tyton wat na een kwartier succes opleverde. Marcelo leek de gelijkmaker in eerste instantie nog te voorkomen, maar Van der Velden schoot in de rebound raak: 1-1. In het vervolg creëerden de Nijmegenaren een aantal gevaarlijke kansen, waarbij George met een schot op de lat het dichtst bij een doelpunt was. Toch was het uiteindelijk PSV dat de voorsprong pakte. Na 41 minuten was Matavz het eindpunt van een prachtige aanval, waarbij hij knap voor de 2-1 tekende. Direct na het doelpunt van de Sloveen was het wederom raak voor PSV. Lens draaide de bal uitstekend voor waarna Strootman af kon ronden: 3-1. Het laatste woord van de eerste helft was echter toch voor N.E.C., toen een voorzet van George niet voldoende werd verwerkt en Schöne vlak voor rust uit de tweede lijn 3-2 maakte. Het waren vijf hectische minuten met in totaal drie goals.
Tim Matavz komt hoger dan Rens van Eijden bij dit kopduel.
Stand ongewijzigd na rust
Na rust moest PSV al na een kwartier verder zonder Wijnaldum, die met een behoorlijke hoofdwond afhaakte. Daar ging een ongelukkige botsing aan vooraf, zijn vervanger waren Labyad. Het was in elk geval een echte bekeravond met veel doelpunten en strijd, waarbij het spel aardig op en neer ging. PSV kwam er een paar keer goed uit en zag onder meer hoe Toivonen een grote kans kreeg, maar N.E.C. wist een vierde PSV goal vooralsnog te voorkomen. Rutten wisselde ook Wuytens voor Willems en aan N.E.C.-zijde kwam Platje in het veld, die een kwartiertje voor tijd een aardige kans kreeg. De stand bleef in de resterende fase ongewijzigd en daarmee drong PSV door naar de laatste vier.